Voda obsahuje KYSELINU METAKŘEMIČITOU, která má přímý vliv na srdeční funkce, působí protizánětlivě, analgeticky a sedativně.
Přítomnost oxidu křemičitého je přínosná pro vstřebávání vápníku a celé řady dalších důležitých stopových prvků.
Voda obsahuje zvýšenou hladinu kyseliny metakřemičité 15-17 mg/l. Kyselina metakřemičitá (H2SiO3) je biogenním prvkem a má přímý vliv na srdeční funkce, působí protizánětlivě, analgeticky, sedativně a dostává křemík do krevního běhu. Nedostatek křemíku vede k vážným poruchám v organismu.
Přítomnost oxidu křemičitého je přínosná pro vstřebávání vápníku a celé řady dalších důležitých stopových prvků a podílí se na výměně látek.
Křemík má příznivý vliv na zdraví starších lidí z důvodu, že stárnutí se vyznačuje právě nižším obsahem křemíku v kostních tkáních, cévách a pokožce.
Předpokládá se, že křemík je nejvíce aktivní stopový prvek v buňkách. Aktivuje důležité funkce protoplazmy buněk, zvyšuje vylučování kyseliny močové z těla, podporuje růst kostí a vlasů.
Má příznivý vliv na problémy trávicího traktu a poruchy metabolismu.
Křemík je vhodný také k odstranění hliníku z těla.
Kyselina křemičitá je nejvhodnější způsob, jak dostat křemík do krevního běhu, následně do mozku, kde se váže na molekuly hliníku a posléze ho odvádí do krve a nakonec ledvinami a močí ven z těla.
Dr. Exley podával dětem poškozeným hliníkem s autistickými a jinými neurologickými onemocněními křemík ve formě kyseliny křemičité a dosahoval tím výborných výsledků.
U pacientů s Alzheimerovou chorobou došlo ke snížení hladiny hliníku v rozmezí 50 do 70%.
Pravidelná konzumace minerální vody s kyselinu metakřemičitou pomáhá udržet jemnou a lesklou pokožku.